Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Český motokros - Seriál pokračuje v Pacově
pondělí, 29 květen 2017 04:32

Seriál pokračuje v Pacově

Napsal(a) 
Třetí dílek z osmi je za dveřmi...

V neděli 4. června se v Pacově pojede třetí díl seriálu Buksa/Ados motokros 2017 MM ČR. Dosavadní průběh sezóny vypadá velmi jednoznačně, ale jak je tomu zvykem, Pacov pořadí hodně zamíchá!

 

Pacovští pořadatelé si pro diváky nachystali spoustu doprovodného programu pro celou rodinu. Online můžete sledovat výsledky na svém chytrém telefonu, pro své ratolesti využít skákací hrad, či fotbalovou arénu, nebo dokonce si děti mohou vyzkoušet motokros zcela zdarma. K dispozici bude k zapůjčení motocykl o objemu 50ccm i s veškerou výbavou a instruktorem! Vstupné je pro děti do deseti let zdarma, dospělí zaplatí 150 Kč.

 

MX1: Zastaví Michka Neugebauer?

Martin Michek (Buksa/Ados KTM Team) zažívá zatím velmi úspěšnou sezónu. Kromě první jízdy v Lokti zatím vyhrál všechny rozjížďky. V Pacově to ovšem bude mít velmi těžké. Do hry nastupuje Filip Neugebauer (Osička MX Team), který pojede jen vybrané závody MM ČR. Neugebauer již letos podstoupil zranění klíční kosti a po zranění absolvoval pouze několik závodů. Mimo jiné i MM SR, kde zvítězil před Tomášem Šimkem (GT2 motorsport). Průběžně druhé místo drží Jaromír Romančík (JD191 KTM Racing Team). Čím těžší trať je, tím je Romančík rychlejší a Pacov je právě typ tratě, která se hodně rozbije. Třetí místo v MM ČR hájí Rudolf Weschta (Team MAX2). Ten ztrácí na Romančíka sedm bodů a loni zde překvapil pódiovým umístěním.

TOP10 MM ČR je velmi vyrovnané a pódium letos vyjelo celkem šest různých pilotů. Kdo bude stát na pódiu tedy nelze v Pacově nikdy predikovat. Může to být i mazák Petr Bartoš (Orion Racing Team), nebo Marek Sukup (HT Group Racing Team), či Václav Kovář (HT Group Racing Team). Kdo to jistě nebude je Petr Michalec (Edifio Solution Team). Ten se na závodě EMX Open v Chorvatsku opět zranil a stejně jako minulý rok z této trati odjížděl se zlomenou rukou. Přejeme brzké uzdravení.

 

mx2

 

MX2: Krč na tahu

Letos v této třídě dominuje Maďar Bence Szvoboda (Buksa/Ados KTM Team). Ten obdobně jako Michek vyhrál skoro všechny rozjížďky. Podobný scénář jsme však na MM ČR již zažili a na konci roku vždy triumfoval klidnější Sulivan Jaulin (Buksa/Ados KTM Team), který je průběžně druhý za Szvobodou. Třetí je Martin Krč (SZA Stav Racing Team) a tomu se první dva nepatrně vzdalují. Na posledním závodě v Dalečíně Krče zradilo ztvrdlé předloktí a s tímto problémem bojoval i na závodě MM SR v Myjavě. V naprosté jezdecké pohodě je Patrik Liška (HT Group Racing Team). Ten se usadil na čtvrtém místě průběžně, a i když si před sezónou příliš nevěřil, nyní se už dostal mezi TOP jezdce. „Během tréninků se snažím zapracovat na zlepšení techniky jízdy a odbourávání zlozvyků,“ komentuje Liška. Nesmíme zapomínat ani na čerstvého maturanta Richarda Šikyňu (JD 191 KTM Racing Team). Šikyňa se po zranění dostal zpět do tempa a na světových tratích jede již velmi rychle.

 

wmx

 

Ženy: Simonová již bez chyb?

Ženské třídě dominuje několikanásobná mistryně světa Steffi Laier (Buksa/Ados KTM Team), není pochyb o tom, že i v Pacově bude pokračovat ve své krasojízdě. Za jejími zády se však míchají karty. České holky si nedarují ani metr a zatím druhá Barbora Laňková (Action Racing Team) má co dělat s Kristýnou Vítkovou (Yamaha Čepelák Racing Team) a Lucií Simonovou (Inter Cars MoToman Team). Simonová zatím hodně chybovala a vždy na ní zbyla „bramborová“ pozice.

 

Veteráni: Žerava zvítězil i v Americe

Martin Žerava (Team MAX2) ihned z Dalečína sednul na letadlo do USA, kam byl pozván na neoficiální mistrovství světa motorek ČZ. „Milan Chytil mi zajistil stroj ČZ 380 přímo v USA, na kterém jsem jel. Jízdy jsem celkově vyhrál a ve vložených závodech jsem jednou zvítězil a jednou jsem měl problémy s technikou. Na Čezetě se mi jezdilo kupodivu dobře a kromě brzd to krásně fungovalo. Ale tlumiče na dnešních motorkách jsou tedy jako v peřince,“ vypráví Žerava. V Pacově ho opět bude pronásledovat Michal Kadleček (KRTZ), který se mu každým závodem trochu přibližuje. Třetí místo v průběžném pořadí zatím drží Michal Buchta (Inter Cars MoToman Team). Buchta neměl v Dalečíně štěstí a dopustil se několika zásadních chyb. To otevřelo cestu Ivanu Černému (Orion Racing Team), který mu na čtvrtém místě dýchá na záda.

Číst 2330 krát Naposledy změněno úterý, 30 květen 2017 09:34