Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Český motokros - 23. 6. Opatov: Čtvrtý závod sezony
neděle, 16 červen 2019 23:31

23. 6. Opatov: Čtvrtý závod sezony

Napsal(a) 
A je tady čtvrtý závod Kůta mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu. To už je vlastně polovina sezony. Přesouváme se na trať do Opatova u Svitav. Uvidíme klasické vítěze? A ovlivní závody nové tváře? Zatím tipujte a přijeďte se přesvědčit na vlastní oči už v neděli 23. června.

MX1
Jako lídr tabulky přijede do Opatova Bence Szvoboda (Buksa/Ados KTM Team). Zatím má na kontě nejvíc vítězství a samozřejmě také nejvíc bodů. Poslední závod v Dalečíně ovšem nevyhrál. Vítězství se naposledy ujal lotyšský jezdec Matiss Karro (KRTZ Motorsport). Ten ale do průběžného pořadí seriálu nepromluví, už ho na MMČR pravděpodobně neuvidíme. Druhým nejlepším jezdcem MX1 je prozatím Filip Neugebauer (Osička MX Team). Výsledky má ale téměř srovnatelné jako vedoucí Szvoboda. Neugebauerovi ovšem chybí několik bodů z jedné rozjížďky z Pacova, která mu nevyšla podle představ. Opatov mu ale sedí a vyhrál tam už dvakrát po sobě, tak uvidíme, jestli zmenší bodovou ztrátu. Třetí je prozatím jeho týmový kolega Lukas Neurauter (Osička MX Team), ten nebyl v Dalečíně úplně ve své kůži kvůli jet lagu, který si přivezl z USA. Na vedoucího jezdce ztrácí nyní 29 bodů. Čtvrtý je v tuto chvíli Václav Kovář (HT Group Racing Team), ten dokáže jet velmi rychle, zpomalují ho ale nepovedené starty a někdy i lehké pády během rozjížděk. Minulý závod se mu zatím povedl nejméně, snad výsledek vylepší na trati v Opatově. Petr Bartoš (Orion Racing Team), motokrosová legenda, zatím drží pátou pozici. Mladším soupeřům ale stále naprosto stačí, a to za pár týdnů oslaví čtyřicáté narozeniny. Rudolf Weschta (Hulho Motocross Team) letos zatím zajíždí vyrovnané výsledky a postupně stoupá nahoru. Dalečín se mu povedl zatím nejlépe, jestli Opatov bude ještě lepší, to uvidíme. Sedmý je průběžně Patrik Liška (HT Group Racing Team), osmý Tomek Wysocki (JD GUNNEX KTM Racing Team), devátý František Smola (BV Racing Cross) a desátý Jaromír Romančík (JD GUNNEX KTM Racing Team). Pro něj ovšem závodní kariéra pro letošek skončila kvůli problémům s kolenem. Přejeme brzký návrat za řídítka a gratulujeme k čerstvě narozenému synovi Honzíkovi. 

foto radeklavicka mmcr opatov 2018 3851

MX2
Když se podíváte do výsledkové tabulky třídy MX2, na desátém až dvanáctém místě jsou jezdci s bodovou shodou a každý má na kontě pouze jednu účast na Kůta MMČR. A vždy vítěznou. Mezi MX dvojkami se totiž letos zatím v každém závodě objevil zahraniční jezdec, který stálým účastníkům vyfouknul celkové vítězství v závodě. Vítěz byl tedy zatím pokaždé jiný. Lídrem tabulky je ovšem Šimon Jošt (Osička MX Team), ten sice zatím nezvítězil ani jednou, předvádí ale vyrovnané výsledky a má na kontě nejvíc bodů. Druhým nejrychlejším jezdcem je v této sezoně Jakub Terešák (HT Group Racing Team). Nejlépe zatím zajel druhé místo v rozjížďce, a to v Pacově. Martin Krč (Buksa/Ados KTM Team) je prozatím na třetí pozici. Podle výsledků je znát, že se mu víc daří druhé jízdy. Bude muset vyšperkovat i ty první, aby se mohl dotáhnout na Terešáka. Čtvrtý je prozatím Jonáš Nedvěd (Orion Racing Team). Ten je letos startovací bůh. V první zatáčce byl skoro vždycky první, během závodu ale na soupeře ztrácí. Ovšem ne tak moc, aby se ještě nemohl vyšvihnout na pódiová místa. Páté místo prozatím patří Denisovi Polášovi, jeho nejlepším výsledkem je zatím čtvrtá pozice z první rozjížďky v Dalečíně. Pátý je v tuto chvíli Dušan Drdaj (Yamaha Čepelák Racing Team). Závod od závodu svůj výsledek zlepšuje. „V případě Dušana jsme neměli optimální úvod, ale jde nahoru a domnívám se, že je v současné době ve své nejlepší formě,“ upozorňuje šéf týmu Jiří Čepelák. Sedmá pozice patří Imremu Vargovi (Buksa/Ados KTM Team), i ten se zlepšuje závod od závodu. V MMČR je to jeho první sezona. Osmý je prozatím Pavel Dvořáček (SMX Racing Team), který v posledním závodě v Dalečíně předvedl raketové starty, Adam Dušek je nyní devátý, desátá příčka patří vítězi z Dalečína Erikovi Hugyeczovi, možná ho na některém závodě ještě uvidíme, na konečné pořadí ale nebude mít vliv. 

foto radeklavicka mmcr opatov 2018 4165

Ženy
Ani kategorie žen nezaostává za ostatními. Holky pravidelně zajíždí skvělé časy a nic si nedarují. To platí hlavně pro vedoucí trojici závodnic, které v letošní sezoně často jezdí nalepená na sobě kolo na kolo. A jako první zatím vždy protnulo pomyslnou cílovou čáru přední kolo Kristýny Vítkové (Yamaha Čepelák Racing Team). V Dalečíně cesta k vítězství nebyla vůbec procházka růžovou zahradou. V první rozjížďce ovlivnil průběh hromadný pád na startu, v něm měla štěstí právě Vítková, která dobře vystartovala a padalo se až pár centimetrů za ní. Vyhrála. Ve druhé jízdě ovšem chybovala, upadla a musela dohánět. Dohnala a stále vede tabulku bez ztráty bodu. Zažívá nejlepší sezonu kariéry, ale soupeřky ji nedávají vítězství jen tak. Vždy na ní tlačí zezadu buď Marika Mlýnková, nebo Barbora Laňková (Orion Racing Team). Laňkové se zatím daří lépe. V průběžné tabulce má o osm bodů víc než Mlýnková. Ta ovšem ukazuje takovou rychlost, jako už dlouho ne, a v cíli je to pokaždé hodně těsné. Porazí už jedna nebo druhá v Opatově Vítkovou? Na to se přijeďte podívat, bude to stát za to. Závod od závodu lepší výkony se daří Kristýně Tomiškové (Team Motokrosová škola), která je prozatím na čtvrté pozici, nejlepší výsledek se jí povedl právě v Dalečíně na posledním závodě. Viktorie Kellerová je zatím na páté pozici, šestá prozatím Kristýna Řeřichová, ta měla letos pomalejší start, ale hodně se rozjela. Alině Barthel (Motosport Chýnov v AČR) patří sedmá příčka, osmá je Viktorie Lohninská (Region Racing Team), devátá Barbora Purmová (SXS Racing Team) a desátá je nyní Celine Abel (Motosport Chýnov v AČR). 

foto radeklavicka mmcr opatov 2018 2612

Veterán
Veteránská třída má zatím, stejně jako celý loňský rok, svého jasného lídra. Je jím Martin Žerava (KRTZ Motorsport), který se usadil na první příčce s plným počtem bodů. A nic nenasvědčuje tomu, že by měl v dalších závodech o nějaké přijít. Žerava vyhrál všechny podniky sezony a s naprostým přehledem. V závodě je schopný soupeřům nadělit několik desítek vteřin. Zdeněk Pučálka (KRTZ Motorsport) je zase jezdcem číslo dvě ve třídě Veterán. Žeravův týmový kolega si letos zatím vždy odvezl ceny za druhou pozici. Ani jeho, kromě Žeravy, nedokázali soupeři porazit. Třetí místo zatím patří Markovi Krausovi (Motosport Chýnov v AČR). Jeho výsledky mají vzestupnou tendenci, jeho nejlepším výsledkem bylo zatím třetí místo v rozjížďce. Vystřídal na bronzové pozici Romana Majera, ten přišel o cenné body v posledním závodě v Dalečíně, kde nedokončil jednu z rozjížděk, na Krause ztrácí ale jenom dva body a čtvrtou pozici sdílí s Janem Hůdou (BV Racing Cross). Šestý je prozatím Josef Nesejt, sedmý Martin Joza, osmý Stanislav Horský, devátý Roman Skalka a desátý Petr Dokoupil (KRTZ Motorsport).
V rámci třídy Veterán nebude ani v Opatově chybět kategorie Veterán 50+. Té v tuto chvíli vévodí Josef Nesejt. Ovšem až do Dalečína byl jasně první Roman Majer, jedna nula z Dalečína ho ale odsunula na průběžnou druhou pozici. Třetí už s trochu větší ztrátou bodů je nyní Leopold Šimák. 

foto radeklavicka mmcr dalecin 2019 1740

Zapište si do deníčků další závody, pokud ještě nemáte:

14.7. Petrovice

4.8. Kramolín

25.8. Jinín

22.9. Dalečín - družstva

Tak už v neděli 23. června v Opatově!

GPS trati:

49° 49' 47.589"N

16° 30' 28.448"E

Vstupné je 200Kč

Časový harmonogramZDE.

Autor: Dominika Nováková

Foto: Radek Lavička 

64216180 2290474391269028 3236763181913210880 n

Číst 827 krát Naposledy změněno neděle, 16 červen 2019 23:53