Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Český motokros - Opatov 2019: Týmové reporty
neděle, 16 červen 2019 23:53

Opatov 2019: Týmové reporty

Napsal(a) 

Buksa/Ados KTM Team
Nejúspěšnějším jezdcem ve třídě MX2 je v tuto chvíli Martin Krč, vyrovnanými výsledky, které zajíždí, si prozatím zajistil třetí průběžnou pozici. Nereálné pro něj ale nejsou ani lepší umístění na stupních vítězů. Druhý jezdec třídy MX2 Imre Varga, také z každé jízdy odjíždí s uspokojivým počtem bodů. Více než uspokojivé je ovšem počínání Benceho Szvobody v MX1. Ve všech třech dosavadních závodech stál na stupních vítězů a vede průběžnou tabulku jezdců. V Dalečíně jsme si užili i Martina Michka, jehož výkon byl bohužel poznamenaný silným nachlazením a horečkou, v Opatově bude chybět, protože ho čeká další závod mistrovství Evropy. 

foto radeklavicka mmcr dalecin 2019 2405

HT Group Racing Team
Jakub Terešák ukazuje v závodech skvělé výkony, prozatím je průběžně druhý v MX2, samozřejmě ještě bude útočit na pozici lídra tabulky, kterou zatím drží Šimon Jošt. Jiří Matějec neměl poslední závod v Dalečíně úplně nejšťastnější, a tak doufá, že výsledky vylepší právě v Opatově. Už na posledním závodě MMČR juniorů předvedl, že tahat za plyn opravdu umí.  Václav Kovář minulým závodem nenavázal na úspěch z Pacova a musel se spokojit s dvěma sedmými místy. Na mistrovství Evropy v Rusku i v Lotyšsku v uplynulých víkendech závodil Kovář s poraněným kotníkem, v Opatově na tom snad bude zdravotně lépe, a bude moct zajet co nejlepší výsledek. Patrik Liška jezdí standardně kolem osmého místa. I on bude v Opatově chtít svoje výsledky udržet, nebo vylepšit. 

foto radeklavicka mmcr dalecin 2019 1065

Orion Racing team
Loni si v Opatově Petr Bartoš poranil koleno, tak to letos snad bude lepší, neboť na zdejší dráze se tým cítí jako doma. „Předminulý týden jsme závodili na Slovensku a výsledky nebyly vůbec špatné – Jonáš Nedvěd byl na bedně ve třídě MX2 a Bartoš zase perlil v Superfinále, kde nechal za sebou například Michka. Škoda že Slovák Ivan Černý je stále kvůli zranění mimo hru a možná, že jeho úspěšná motokrosová veteránská mise je u konce, no a za to mu patří náš velký dík,“ říká manažer týmu Petr Kovář. Barbora Laňková potvrzuje letos své kvality a je pravděpodobné, že své medailové výsledky potvrdí i v Opatově. Škoda, že nedorazí junior Petr Rathouský, který má dobře rozjetou sérii v německém ADACu, kde je průběžně desátý, jako nejlepší Čech v kubatuře stopětadvacítek. 

Osička MX Team
Mezi Dalečínem a Opatovem se jezdci stihli zúčastnit závodu ADAC a slovenského mistrovství ve Sverepci. Sverepec vyšel na jedničku. Lukas Neurauter  ovládl obě rozjížďky třídy Open a na závěr i superfinále. Filip Neugebauer skončil druhý a Šimon Jošt získal v MX2 stejně bodů jako Martin Krč, jen kvůli horší druhé jízdě z toho byla celková druhá pozice. Co se týče tréninku, přestože už panují docela vysoké teploty, i tak je pro jezdce nejlepší sedět na motorce co nejvíce, takže když se na tratích dá, pořád se snaží trénovat. Blížíme se do poloviny seriálu, s aktuálními výsledky spokojenost tak 50:50. Šimon Jošt stále drží červenou tabulku a náskok 13 bodů na druhého Terešáka, což je skvělé. V kubatuře MX1 Filipovi Neugebauerovi vedoucí Szvoboda utekl o 18 bodů a Lukasovi dokonce o 29, jelikož se v Dalečíně necítil ve své kůži kvůli jet lagu, který si dovezl z USA a nemohl tak jet na 100 %. Trať v Opatově patří u Filipa mezi jednu z nejoblíbenějších, dva roky po sobě tam zvítězil. 

Yamaha Čepelák Racing Team
V polovině sezony panuje spokojenost především s výsledky Kristýny Vítkové.  „Šlape do toho pořádně a to, že zatím nebyla poražena ani v jedné z jízd, hovoří za vše,“ raduje se šéf týmu Jiří Čepelák. Dušan Drdaj v MX2 neměl optimální úvod, ale jde nahoru a v současné době je pravděpodobně ve své nejlepší formě, potřebuje to ale zúročit v podobě umístění na bedně. U Anety Čepelákové má vše vzrůstající tendenci, ale vzhledem k jejímu věku má na vše ještě čas a je důležité ve zdraví dokončit sezonu. Co se týče tréninku, pokud se jedná o kvalitně připravený a hlavně o kvalitně obsazený závod, je vždy lepší závodit, než trénovat. Ale většinou mají týmoví jezdci tak nabitý program, že uvítají i volnější víkend, kde se věnují tréninku a následně regeneraci. „V případě Kristýny jsou důležité závody Ladiescupu, kde je konkurence a nutí ji to neustále jet naplno, u Dušana je to ADAC MX Masters, ve třídě do 21 let – Youngsters cup.“ 

foto radeklavicka mmcr dalecin 2019 3885

Hulho Motocross Team
V letních měsících je kvůli suchu ježdění a trénování na motorce určitě komplikovanější. Většina jezdců se řídí heslem, že nejlepší trénink je závod. Rudolf Weschta absolvoval po Dalečíně závod série ADAC v Möggers, kde se mu povedlo dojet na 14. místě ve druhé jízdě. Ladislav Červenka absolvoval závody SMS Západní Čechy, kde je průběžně v MX1 na prvním místě. Opatov patří mezi oblíbené tratě týmu, takže se jezdci na závody určitě moc těší.

BV Racing Cross
Mezi závody MMČR se kluci účastní Slovenského mistráku MX Open a přeborových závodů. Samozřejmě, že jezdci trénují na motorce i během týdne, ale také udržují fyzickou kondici. Na minulém závodě MX Open na Slovensku bral Adam Dušek krásné druhé místo v MX2 junior a František Smola 6. místo ve třídě MX Open, což berem jako povedený víkend. Je půlka sezony a celý tým je připravený v plné sestavě na další MMČR v Opatově.

KRTZ Motorsport
Tým má velmi silné zastoupení ve třídě Veterán a v kategorii Veterán 50+. Zde ho reprezentují skvělí jezdci jako je Martin Žerava, který vede tabulku třídy Veterán bez jediné ztráty bodu. Zdeněk Pučálka byl zase pokaždé druhý. Jezdci jistě podobnými výsledky potěší také fanoušky v Opatově. Petr Dokoupil je v kategorii Veterán 50+ na čtvrté pozici, chybí mu body z Dalečína, jinak by okupoval stupně vítězů. Ve třídě MX1 zastupuje tým Martin Finěk, který je v tuto chvíli dvanáctý, rád by atakoval první desítku. Marek Nešpor se bude snažit o nejlepší dvě jízdy ve třídě MX2.

Motosport Chýnov v AČR
Jezdci týmu se chystají v Opatově bojovat o vavříny především ve třídě WMX a Veterán. Průběžně sedmá Rakušanka Aline Barthel, i s jedním chybějícím závodem desátá Němka Celine Abel se snaží bojovat o TOP5. Prvně se letos na startu ukáže také Rumunka Stefania Bancila, která se úspěšně účastní závodů ME třídy WMX. Mezi Veterány je průběžně třetí Marek Kraus a bude chtít tuto pozici uhájit. Po všech peripetiích na začátku sezony se v Opatově ukáže i loni celkově třetí Rakušan Georg Hammerl.

Kromě výše zmiňovaných v Opatově nastoupí tradičně i další týmy Kůta mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu.

Odkaz na youtube kanál, kde budou přibývat aktuální videa z Opatova:

https://www.youtube.com/channel/UCYhQz8WYat91O0tRFuN-Z5g

Autor: Dominika Nováková
Foto: Radek Lavička

Číst 934 krát Naposledy změněno pondělí, 17 červen 2019 00:11