Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Český motokros - Petrovice 2019: Týmové reporty
Vytisknout tuto stránku
pondělí, 08 červenec 2019 00:26

Petrovice 2019: Týmové reporty

Napsal(a) 

Buksa/Ados KTM Team
Poslední závody v Opatově se nejlépe vydařili Martinovi Krčovi, jezdec třídy MX2 vyhrál závod a postavil se letos tak poprvé na stupně vítězů, a rovnou ve velkém. Nastřádal tak cenné body. Prozatím je průběžně třetí, bude chtít ale stoupat výš. Snad se mu Petrovice podaří stejně tak dobře, jako Opatov. Jeho kolega ve třídě MX2 Imre Varga zatím proplouvá sezonou s vyrovnanými výsledky. V Opatově ovšem první rozjížďku nedokončil, v té druhé byl sedmý, průběžně je na osmé pozici. V MX1 je Bence Szvoboda stále lídrem tabulky a na čele má zatím poměrně slušný náskok. Nic ale ještě není jisté, a tak bude muset vložit do závodů plnou koncentraci, aby udržel prvenství před svými soupeři.  foto radeklavicka mmcr opatov 2019 1480

HT Group Racing Team
Václav Kovář nestartoval v Opatově úplně ve stoprocentní kondici, stále ho bolel zraněný kotník, a tak i pro něho samotného bylo čtvrté celkové místo překvapením. Patrik Liška stále zajíždí hezké výsledky také ve třídě MX1, zatím se drží na šesté pozici, nemá ale daleko ani k pátému místu a určitě se o něj bude chtít v dalším závodě poprat. To Jakub Terešák se bude prát ještě o vyšší umístění, prozatím je průběžné druhý, ale protože jde stále dopředu, ztrácí na lídra už jenom pouhé tři body. Jestli bude po Petrovicích držet červenou tabulku, to je zatím ještě ve hvězdách. Jiří Matějec umí zajet moc hezký závod, to ukázal i druhou rozjížďkou v Opatově, první naopak nebyla podle představ, a tak se mu snad v Petrovicích podaří obě na jedničku.  foto radeklavicka mmcr opatov 2019 3610

Orion Racing Team
V Petrovicích se nám loni hodně dařilo – hlavně díky zahraničním jezdcům, kteří opanovali třídu MX2. V té je letos hodně vidět Jonáš Nedvěd, když průběžně v seriálu drží čtvrté místo a díky dobrým startům bojuje o stupně vítězů. Matador Petr Bartoš si drží stabilní formu a na petrovické dráze se mu docela daří, tak se necháme překvapit. Petr je sice věkem již veterán, prohání ale neustále své mladší soupeře v kubatuře MX1! Barbora Laňková jela minule v Opatově skvěle, je rozjetá a může opět v Petrovicích prohnat dosud suverénní Vítkovou. 

foto radeklavicka mmcr opatov 2019 541

Osička MX Team
Trať v Opatově byla skvěle připravená, vytvořily se koleje a to velmi sedí Lukasovi Neurauterovi. Potvrdil to výhrou v obou jízdách a konečně si tak spravil chuť, jelikož se mu zatím letos žádné MMČR nepovedlo vyhrát. Opatovská trať je oblíbená i pro Neugebauera, bohužel měl však kolizi po startu v první jízdě, a tak předvedl svižnou stíhací jízdu a dostal se z posledního až na 3. místo, které zopakoval i v jízdě druhé. Nyní je cílem se pokusit stáhnout bodový náskok vedoucího Szvobody. Naopak trať moc nesedla Šimonu Joštovi v MX2, který se tam letos poprvé nepostavil na bednu. Stále ale zůstal v čele průběžného pořadí, jeho náskok už jsou ale pouhé tři body, tak snad se mu ho podaří zase navýšit. Bude to určitě těžké, konkurence je silná a trať v Petrovicích bohužel nepatří mezi oblíbené mezi našimi jezdci. Jako vždy ale budeme dělat maximum pro co nejlepší výsledky. Mezi Opatovem a Petrovicemi jsme se zúčastnili německého závodu ADAC a slovenského mistrovství v dalekém Mníšku nad Hnilcom.  foto radeklavicka mmcr opatov 2019 3616

Yamaha Čepelák Racing Team
Opatov dopadl pro tým skvěle, dvě pódia jsou super. Kristýna Vítková potvrdila svou letošní dominanci a Dušan Drdaj v MX2 ukázal skvělou formu bojem o první místo v obou rozjížďkách. Aneta Čepeláková bojovala s bolestí po středečním pádu před závody, takže to nebylo ono. Dušan se tvrdými tréninky dostává do formy, teď je na něm, aby to potvrdil i na dalších závodech. Aneta naopak teď trochu výkonnostně stagnuje. „Do tréninků a přípravy má ale velkou chuť a zbytek přijde sám,“ říká Jiří Čepelák. V Petrovicích se Dušanovi a Kristýně loni celkem dařilo, pro Anetu je to premiéra.

Hulho Motocross Team
Ruda Weschta, který měl doposud poměrně úspěšnou sezonu a jeho aktuální forma a výsledky se zlepšovali, mel však bohužel v Opatově při dopoledních trénincích pád. Při něm si zlomil nohu a sedmý hrudní obratel, jak sám uvedl na sociálních sítích. Závody se tak nesly pro celý tým v poměrně napjaté atmosféře. Ladislav Červenka dojel jako sedmnáctý celkově, to byl velmi slušný výsledek. Ohledně příprav na závody funguje v týmu zaběhnutý systém, bohužel však trénování na motorce je v letních měsících díky suchu a nedostatku vody každým rokem problematičtější.

BV Racing Cross
MMČR v Opatově patří zatím mezi nejúspěšnější této sezony. Trať byla perfektně připravená a tím se stala i pěkně náročnou! Všichni jezdci podali maximální výkon a 11. místo Davida Soldáta v první jízdě MX2, 8. a 6. místo Františka Smoly ve třídě MX1 a celkové 12. místo Michala Votroubka byl skvělý výsledek. Také Adamovi Duškovi se povedla rychlá jízda, ale nevyhnuly se mu pády. Díky nim nemohl bojovat o první desítku. Ve třídě Veterán nám vyjel dvakrát osmé místo Jan Hůda, který drží v průběžném pořadí třetí místo!

KRTZ Motorsport
Silná dvojka, alias Martin Žerava  a Zdeněk Pučálka přijedou do Petrovic opět jako vedoucí duo třídy Veterán. Zdeněk sice neměl poslední závod v Opatově úplně povedený, v průběžném hodnocení se u něj ovšem nic nezměnilo a Pučálka je stále průběžně druhý. Martina Žeravu mezi Veterány stále nedokázal nikdo porazit, a tak je i nadále lídrem tabulky. Petr Dokoupil chyběl v Dalečíně, v Opatově už ovšem ne. Průběžně je v kategorii Veterán 50+ na čtvrté pozici.

Motosport Chýnov v AČR
Na tradiční a pro tým nejvzdálenější trati v Petrovicích nebudou jezdci rozhodně chybět. Hned tři týmové závodnice jsou v TOP10 třídy žen (WMX) - Rakušanky Alina Barthel, Sarah Schnelzer a Němka Celine Abel se budou snažit vylepšit pořadí mezi touto nejlepší desítkou. Mezi Veterány se mezitím bohužel zranil průběžně pátý Marek Kraus, který se tak v Petrovicích nebude moci účastnit, na startu by se však měl objevit Jiří Pach, Zdeněk Svoboda a na posledním závodě v Opatově též druhý Georg Hammerl. Ve třídě MX1 je v jednání start Rakušana Manuela Bermanschlägera.

Kromě výše zmiňovaných v Petrovicích nastoupí tradičně i další týmy Kůta mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu.

Autor: Dominika Nováková
Foto: Radek Lavička

Číst 1230 krát Naposledy změněno pondělí, 08 červenec 2019 00:33